Araştırma Ekibimiz
Nazife AL Genel Sekreter

Nazife AL 2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü  bitirdi. Halen Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Yeşil DENİZ Araştırma Görevlisi

Yeşil, Ocak 2016 itibariyle EDAM’da araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 2012 senesinde London School of Economics and Political Science’tan (LSE) Sosyoloji lisans derecesiyle mezun olmuştur. Başta Avrupa Birliği ihaleleri olmak üzere, uluslararası-fonlu kalkınma projeleri ve yolsuzluk alanında yaklaşık iki yıllık çalışma tecrübesi edinmiştir. 2015 senesinde yüksek lisans derecesini, devletlerin kalkınmalarının ardındaki politik ve ekonomik sebepleri inceleyen LSE Kalkınma Yönetimi Programı’nda tamamlamıştır. Yüksek lisans tezini yolsuzluk ve dış yatırım ilişkisi üzerine yazmıştır.

Fevzi Doruk ERGUN Araştırma Görevlisi

F. Doruk Ergun EDAM’da dış politika ve güvenlik konuları üzerine araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. EDAM’daki araştırmalarında ekseriyetle Türk dış siyaseti ve güvenliği, Suriye İç Savaşı, IŞİD/DAEŞ, radikalleşme ve radikalleşmenin önlenmesi, Rusya, NATO ve Atlantik ötesi ilişkiler, nükleer güvenlik, nükleer enerji ve siber güvenlik meselelerine eğilmiştir. Doruk Ergun EDAM'da çalışmaya başlamadan önce NATO Parlamenter Asamblesi'nin Brüksel'deki uluslararası sekreteryasında araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 2009 senesinde Sabancı Üniversitesi'nin Toplumsal ve Siyasal Bilimler bölümünde lisans derecesini, 2011 senesinde ise George Washington Üniversitesi'nin Uluslararası İlişkiler bölümü altındaki Uluslararası Güvenlik Çalışmaları üzerine yüksek lisans derecesini tamamlamıştır.

Can KASAPOĞLU Savunma Analisti

Yrd. Doç. Dr. Can Kasapoğlu Harp Calışmaları ve Güvenlik Bilimleri alanlarında akademik faaliyetlerini sürdürmektedir. Dr. Kasapoğlu doktora derecesini 2011 yılında Harp Akademileri Stratejik Araştırmalar Enstitüsü'nden Düşük Yoğunluklu Çatışmalarda konvansiyonel kuvvetlerin kullanılmasını incelediği tezi ile; yüksek lisans derecesini ise 2008 yılında Kara Harp Okulu Savunma Bilimleri Enstitüsü'nden 1974 öncesi Kıbrıs Türk gayrinizami harp faaliyetlerini incelediği teziyle almıştır. Yrd. Doç. Dr. Can Kasapoğlu, 2015 – 2016 döneminde Roma’da bulunan NATO Savunma Koleji’nde akademik çalışmalarını sürdürmüştür. Dr. Kasapoğlu ayrıca, İsrail'in önde gelen düşünce kuruluşlarından BESA Center'da ve Fransız düşünce kuruluşu FRS bünyesinde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. Dr. Kasapoğlu'nun çalışma konuları arasında, kimyasal & biyolojik harp, füze tehdidi ve füze savunma sistemleri ve hibrid harp başta olmak üzere stratejik silah sistemleri, NATO'nun kolektif savunma ve işbirliğine dayalı güvenlik konuları, Türk-İsrail ilişkileri, küresel ve bölgesel askeri modernizasyon trendleri, jeopolitik ve açık-kaynaklı stratejik istihbarat analizi bulunmaktadır. Yrd. Doç. Dr. Can Kasapoğlu NATO Savunma Koleji, Baltık Savunma Koleji, International Society of Military Sciences, Warsaw Security Forum gibi güvenlik bilimleri alanında önemli platformlarda konusmacı olarak bulunmus: Girne Amerikan Üniversitesi'nde Harp ve Strateji Teorisi, Küresel Barış ve Güvenlik, Sivil-Asker İlişkileri, Güncel Terörizm Çalısmaları ve Jeopolitik gibi dersler vermiştir. Dr. Kasapoğlu'nun makaleleri ve yorumları, France 24, The New York Times, The Jerusalem Post, Anadolu Ajansı, BBC Türkçe, Al Jazeera, Deutsche Welle, The Washington Institute for Near East Policy ve War on the Rocks gibi platformlarda yayınlanmıştır.    

E-Bülten listemize kayıt olun
Hare Sokak K8 NO:16
AKATLAR 34335 İstanbul/Türkiye
Tel: +90 (212) 352 18 54 info@edam.org.tr