Etkinlikler

EDAM; Avrupa Birliği’nin geleceği ve AB – Türkiye ilişkilerine ilişkin siyasi, ekonomik, dış politika sorunlarının tartışıldığı; siyaset, akademi ve iş dünyası ile kamu yönetimi ve sivil toplum temsilcilerinin bir araya getirildiği çeşitli konferanslar, seminerler ve yuvarlak masa toplantıları düzenlemektedir. EDAM ayrıca Avrupa’da düzenlenen önemli etkinliklere Türkiye’den uzman katılımı sağlamaktadır.

2015 EDAM-CER Bodrum XI. Yuvarlak Masa Toplantısı

Ekonomi ve Dış Politika Araştırmalar Merkezi’nin (EDAM) Londra merkezli Centre for European Reform (CER) ortaklığıyla bu yıl on birincisini düzenlediği Bodrum Yuvarlak Masa toplantısı, 9-11 Ekim tarihlerinde Kempinski Otel’de yapılmıştır. Toplantının sponsorluğunu Allianz, Microsoft, Robert Bosch Stiftung ve Standard Chartered yapmıştır. 

Toplantının programı için lütfen tıklayınız


"The Puzzle of Non-Western Democracy" Kitap Tanıtım Etkinliği

Carnegie Endowment for International Peace tarafından yayınlanacak, Richard Youngs'ın kaleme aldığı "The Puzzle of Non-Democracy" adlı kitabın tanıtım etkinliği 10 Eylül 2015 tarihinde Columbia Global Centers İstanbul'da gerçekleştirilmiştir.2014 EDAM-CER X. Bodrum Yuvarlak Masa Toplantısı

Ekonomi ve Dış Politika Araştırmalar Merkezi’nin (EDAM) Londra merkezli Centre for European Reform (CER) ortaklığıyla bu yıl onuncusunu düzenlediği Bodrum Yuvarlak Masa toplantısı, 17-19 Ekim tarihlerinde Kempinski Otel’de yapılmıştır. Toplantının sponsorluğunu Allianz, Robert Bosch Stiftung, J.P. Morgan, Koç Holding ve Standard Chartered yapmıştır. 

Toplantının programı ve katılımcı listesi için lütfen tıklayınız


Forum on Economic Governance

EDAM'ın Carnegie Middle East Center ve Bruegel ortaklığıyla düzenlediği Forum on Economic Governance 2-4 Mayıs 2014 tarihlerinde Bodrum Kempinski Otel'de düzenlenmiştir. Toplantıyı Almanya merkezli Robert Bosch Stiftung desteklemiştir. Toplantıda tartışılan konuların arasında bölgesel ticari entegrasyon, yapısal reformların sıralanması, küresel ekonominin durumu ve Avrupa, Türkiye ile MENA bölgesinin büyüme potansiyelleri ve girişimcilik konuları vardır. Aşağıda sunulan bağlantıdan toplantı programına ve yapılan sunumlara erişilebilir.

Toplantının programı için lütfen tıklayınız


E-Bülten listemize kayıt olun
Hare Sokak K8 NO:16
AKATLAR 34335 İstanbul/Türkiye
Tel: +90 (212) 352 18 54 info@edam.org.tr