Hakkımızda

Ekonomi ve Dış Politika Araştırmalar Merkezi (EDAM) İstanbul merkezli bağımsız bir düşünce kuruluşudur. EDAM’ın ana çalışma alanları:

 

EDAM, Türkiye’nin yeni dünya düzeni içinde alacağı yeri belirleyecek politika alanlarına dair görüş oluşturmak suretiyle Türkiye içinde ve dışında karar alma süreçlerine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. EDAM bu çerçevede araştırmalar yapmasının yanı sıra düzenli yuvarlak masa toplantıları ve konferanslar düzenlemektedir. EDAM aynı zamanda çeşitli kuruluşlar ile ortak araştırma ve yayın konularında işbirliği yapmaktadır.

 

EDAM bu çerçevede araştırmalar yaparak düzenli yuvarlak masa toplantıları ve konferanslar düzenlemektedir. EDAM aynı zamanda Avrupa Birliği ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çeşitli kuruluşlar ile ortak araştırma ve yayın konularında işbirliği yapmaktadır.

Hakkımızdaki bilgilerin kısa bir özeti niteliğindeki sunuma bu linkten ulaşabilirsiniz.

EDAM dünya düşünce kuruluşları sıralamasında Türkiye'den en iyi dereceyi elde eden kuruluşlar arasında olmaya devam etmektedir. University of Pennsylvania tarafından düzenlenen 2015 sıralamalarında EDAM, 8 farklı kategoride sıralamaya giren tek Türk düşünce kuruluşu olmuştur. MENA bölgesinde 9. sırayı alan EDAM, dünyanın en iyi savunma ve güvenlik enstitüleri arasında 15. en başarılı düşünce kuruluşu etkinliği sıralamasında ise 9. sırayı almıştır. EDAM'ın son sıralamalardaki yerini görmek için tıklayınız.

E-Bülten listemize kayıt olun
Hare Sokak K8 NO:16
AKATLAR 34335 İstanbul/Türkiye
Tel: +90 (212) 352 18 54 info@edam.org.tr